2013-01-30 - kalendarz z galerii OKNO

Nowy kalendarz z galerii OKNO 

„Impresje słubickie” 2013
Co roku staramy się wydać publikacje-kalendarz podsumowujący roczną prace warsztatów fotograficznych. W tym roku również się udało i choć nie ujmuje formatem przeznaczony do postawienia na biurko, to tradycji stało się zadość. Zdjęcia w kalendarzu to rezultat pokonywania granic  w kontekście  tradycyjnego myślenia o fotografii,  która ma być odbiciem rzeczywistości, ma dokumentować i rejestrować. Udowadnialiśmy, że może być również uległym tworzywem, z możliwościami potęgowania ekspresji, kreowania sytuacji, które mogą diametralnie zmienić odbiór sfotografowanej rzeczywistości. Staraliśmy się  bawić,  uwalniając od schematów czy stereotypów. Stworzyliśmy zespół, pracowaliśmy grupowo, ale również indywidualnie. Zaskakiwaliśmy akcjami heapeningowo-fotograficznymi przechodniów, rozwieszając pranie w nietypowych miejscach Słubic i Frankfurtu nad Odrą, czy wystawiając leżaki w dniach zamknięcia mostu dla samochodów. Wychodziliśmy w plener z wieszakiem na ubranie, ramą do obrazu czy kanapą. W ten sposób łamaliśmy granice konwencji klasycznych tematów i oswajaliśmy krajobraz Słubic.
Uczestnicy warsztatów: Kamil Czernuszewicz, Jacek Fedyszyn, Tomasz Fedyszyn, Aleksandra Frygiel, Karolina Kończyńska, Karina Ksieniewicz, Emilka Kusz, Paweł Mojsiejewicz, Grzegorz Sidorowicz, Julia Śmielewicz, Elżbieta Mierzejewska, Anna Wysocka, Karolina Zalisz. Prowadzenie Anna Panek-Kusz
Kalendarz można nabyć w sekretariacie Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury lub bezpośrednio w Galerii OKNO (SMOK ul. 1 Maja 1)
Serdecznie zapraszam
Anna Panek-Kusz

pobierz materiały dodatkowe
| wróć
Created by Jasiewicz & Pieszczek