2008-03-22 - W Galerii Małej Ewa Bielańczyk i Sławomir Obst

W czwartek 21.02.2008 o godz. 17.00 w Galerii Małej SMOK wernisaż wystawy Ewy Bielańczyk i Sławomira Obst „Nasze przestrzenie”

(wystawe można oglądać do 22.03.2008)

Każdy z nas istnieje w przestrzeni i każdy ma przestrzeń w sobie. Dla nas jedną z przestrzeni w jakiej się poruszamy jest fotografia. W niej znajduje się to co jest na zewnątrz i to co w wewnątrz nas. Dwa nieco inne światy, dwie techniki fotograficzne ale ta sama fascynacja. Zabawa przestrzenią i kolorem.

Narząd wzroku odbiera przestrzeń jako składową wielu czynników i buduje z nich jedną całość. Czasami jednak takie składniki, jak: wielkość, kształt, ruch i barwa przedmiotów tworzą złudne iluzje, które odkrywają niedoskonałości naszego postrzegania – napisali o swoich realizacjach wprowadzając nas w klimat i kontekst swoich realizacji.

Niektórzy nie dostrzegają tych niuansów, dla innych są problemem a dla Ewy i Sławka stały się źródłem inspiracji. W imieniu autorów i swoim serdecznie zapraszam

Anna Panek-Kusz

 

Sławomir Obst . Ur.28 lutego 1979 roku w Poznaniu. Absolwent Wielkopolskiej Szkoły Fotografii. Obecnie student drugiego roku Zaocznego Studium Fotografii na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu . Ewa Bielańczyk. Urodzona 16 października 1975 roku w Słubicach. Obecnie studentka drugiego roku Zaocznego Studium Fotografii na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu

| galeria | wróć
Created by Jasiewicz & Pieszczek