2008-03-13 - Warsztaty Wielkanocne w Galerii OKNO

ARTYSTYCZNIE, ZABAWNIE, ŚWIĄTECZNIE” - czyli twórcze warsztaty jak przywitać Wielkanoc w galerii OKNO już od poniedziałku 03 marca

  

Proponujemy pełne twórczej i kreatywnej zabawy spotkania, których głównym motywem będą ozdoby wielkanocne – palmy, stroiki, jajka malowane, jajka wypiekane, fartuszki kolorowe, oraz tradycje i obrzędy towarzyszące Świętom Wielkiej Nocy. 

Takie Wielkanocne warsztaty organizowane są przez galerie OKNO  po raz trzeci, tym razem wzbogacone o kolejne pracownie i niespodzianki.

Do udziału zapraszamy dzieci i młodzież z Słubic i frankfurtu  zapewniając twórczy nastrój, oraz  dawkę wiedzy o tradycjach wiosenno – wielkanocnych. Przypomnimy, że  Święta Wielkanocne mają bardzo bogatą tradycję, są niezwykle barwne, towarzyszy im wiele obrzędów i zwyczajów.

Uczestnicy projektu będą się spotykać, wspólnie bawić, rozwiązywać zagadki i quizy, oraz tworzyć cudeńka w atrakcyjnych i niekiedy tajemniczo brzmiących  pracowniach . Spotkamy się między innymi w:

 

Pracowni:  „Palemki szczęścia”

Pracowni:  „Świąteczny fartuszek”

Pracowni: „Wystroić stroik”

Pracowni: „Jajca palce lizać”

Pracowni: „Wiosenna wylęgarnia”

Pracowni: „Jajek malowanie”

Pracowni:  „Jajek dekorowanie”

 

Na zakończenie projektu 12.03.2008 wystawa wszystkich  ozdób, powstałych kraszanek i kolorowych pisanek, które każdy zabierze do domu aby podczas świat dostarczały radości i wspomnień.


Realizacje warsztatów dofinansowała Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży –rozpoczęcie w poniedziałek 03 marca w Galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury.

 

Niestety liczba miejsc jest ograniczona, dlatego wszystkich chętnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie bezpośrednio u w galerii OKNO , lub pod nr tel (095) 758 24 39 wew 14 , meil: galeriaokno@smok.slubice.pl

 

Serdecznie zapraszam

Anna Panek-Kusz

 

 

| galeria | wróć
Created by Jasiewicz & Pieszczek