2008-05-19 - "Unia bez granic"-wystawa w Galerii Małej

Wernisaż wystawy "Unia bez granic" 19.05.2008 roku o godz. 17.00 w Galerii Małej  

Maj to miesiąc szczególnie związany z  Unią Europejską:  5 maja obchodzony jest Dzień Europy, a 9 - Dzień Unii Europejskiej. W maju tego roku,  świętujemy także  już czwartą rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Od kilku miesięcy  Polska należy do Układu z Schengen, który znosi kontrole na granicach wewnętrznych państw UE, a także ujednolica wymagania w zakresie dokumentów imigracyjnych i wiz odnośnie obywateli państw nie należących do Unii. Z chwilą wejścia Polski do Układu  z Schengen, Polacy mogą korzystać z tych samych praw i swobód co nasi sąsiedzi . Możemy swobodnie podróżować po  państwach zjednoczonej Europy, podziwiając bogactwo przyrody, kultury i historii .
Chcąc uczcić to wydarzenie, członkowie SKE Europaka przy Gimnazjum nr 1 w Słubicach  wraz z   SKE Euromózgi przy Zespole Szkół Technicznych w Słubicach postanowili zorganizować wystawę poświęconą  walorom turystycznym  państw zjednoczonej Europy pod tytułem „ Unia bez granic”. Celem wystawy jest poznanie przez gimnazjalistów najpiękniejszych zabytków i  zakątków Europy. Uczniowie na kartkach brystolu rysowali i malowali atrakcyjne miejsca i zabytki państw UE.
Prace wykonane zostały przez uczniów klasy I-III Gimnazjum nr 1 oraz przez uczniów klas I-III Zespołu Szkół Technicznych w Słubicach.
Dla uczniów zainteresowanych problematyką unijną organizujemy w maju,  w naszej szkole – Gimnazjum nr 1 im hm Zygmunta Imbierowicza w Słubicach  Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej.

Opienunowie:

mgr  Magdalena Górecka
mgr  Beata Berezowska
mgr  Jacek Opolski

| wróć
Created by Jasiewicz & Pieszczek