2009-03-30 - W Galerii Małej wystawa Marty Jaworskiej

Dnia 05.03.2009  o godz. 17.00 zapraszamy do Galerii Małej  SMOK na wernisaż  wystawy Marty Jaworskiej „Jagodowe ćwiczenia”


Marta Jaworska stoi na początku swojego wykształcenia artystycznego- zawsze pociągał ją rysunek, malarstwo i kiedy przyszła decyzja dotycząca wyboru kierunku dalszego kształcenia wybrała Akademie Sztuk Pięknych. Dla niektórych pozostaje to w sferze marzeń, niekiedy brakuje zdecydowanej motywacji, niekiedy braku wiary w swoje możliwości. Marcie dzięki konsekwencji i wsparciu najbliższych to się udało – jest studentką pierwszego roku Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu , wydziału architektura wnętrz i wzornictwo.
Jak i co należy malować, ile ćwiczyć, jak przygotować się do egzaminów to pytania, które nurtują wiele osób. Na wystawie będzie można zobaczyć drogę jaką Marta przeszła, co malowała i jak malowała. Ta wystawa jak sam tytuł sugeruje to ćwiczenia, to jeszcze nie pełna autorska wypowiedz ale poszukiwanie, determinacja podszyta pasją.  Jak opisuje sama autorka -  prezentowane prace są przede wszystkim ćwiczeniami. Ukazują one sposób w jaki zmieniają się moje poszukiwania. Z zainteresowania samą konstrukcją przeszłam do próbowania odkrycia sposobu w jaki kolory oddziaływają miedzy sobą, tworzą nastrój, budują przestrzeń. Mam nadzieje, ze w moich pracach widać jak kolory wpływają na mnie samą a przez to na moja "twórczość".

Anna Panek-Kusz

 

 

| wróć
Created by Jasiewicz & Pieszczek