2010-10-22 - Festiwal Nowej sztuki-lAbiRynt-program

Galeria OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury serdecznie zaprasza na  Festiwal Nowej Sztuki -  lAbiRynT, który odbywać się będzie w dniach 22-2410.2010 w Słubicach i  Frankfurcie n/Odrą

Wszystkie festiwalowe atrakcje: wystawy, prezentacje, wykłady są bezpłatne.

Oficjalne rozpoczęcie: Galeria OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury 22.10.2010 godz. 16.00


Forrmuła festiwalu oparta jest na trzydniowym cyklu imprez, od piątku (22.10.2010) do niedzieli (24.10.2010), na który składają się ekspozycje, pokazy, performance, seminaria, wykłady oraz spotkania z artystami. Kilkudziesięciu twórców, dziesiątki wystaw na terenie Słubic i Frankfurtu nad Odrą. Większości prezentacji towarzyszy fotografia i multimedia, ale znaleźć tu można również instalacje, grafikę czy też techniki własne. Do udziału w festiwalu zaprosiliśmy  autorów z Polski, Niemiec, Czech, Francji, Włoch, Rumunii, Słowacji, Stanów Zjednoczonych i Japonii, prezentując prace wybitnych indywidualności i interesujących debiutantów.

Hasło przewodnie tegorocznej edycji, zgodnie z którym formułował się festiwalowy program, brzmi: OKNO w labiryncie – otwartość widzenia.

W śród międzynarodowych twórców, zobaczymy również lokalnych artystów, którzy tworzą w Słubicach i Frankfurcie. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się  bogatym programem, oraz stroną internetową Festiwalu:  www.labirynt.slubice.eu

Anna Panek-Kusz
Kierownik Festiwalu

Festiwal Nowej Sztuki-lAbiRynT
22.10.2010 (piątek)
16.00 otwarcie międzynarodowej wystawy „KSZTAŁT KOSMOSU”, łączącej prace artystyczne i naukowe; kurator: Jerzy Olek, współkurator: Marek Abramowicz; autorzy: Patrick Bailly-Maitre-Grand, Kurt Buchwald, Sławomir Decyk, Istvan Feleki, Paolo Gioli, Štěpán Grygar, Wolf Kahlen, Akira Komoto, Jerzy Olek, Iva Pavlatova, Rudolf Sikora, Zdeněk Stuchlik, Yasu Suzuka, Gisela Weimann, Stefan Wojnecki oraz fotografie z teleskopu Hubble’a (Galeria „Okno”)
wykład Marka Abramowicza pt. „Czarne dziury”
wykład Jerzego Olka pt. „Białe dziury”
prezentacja Kurta Buchwalda pn. „Ludzie-rury i fotografie przez rury”
17.30 otwarcie zbiorowej wystawy „WOKÓŁ”; kurator: Zbigniew Muziewicz; autorzy: Kinga Dunikowska, Tomasz Fedyszyn, Gabriela Huk, Anna Kędziora, Zbigniew Muziewicz, Żaklina Nowodworska, Paweł Piekarski, Michał Podgórczyk, Katarzyna Stupnicka, Witold Szymański i Dick Termes; film „Sześć perspektyw” Dicka Termesa (Galeria Mała)
18.00 wykład i akcja rysunkowa Witolda Szymańskiego pt. „Magia geometrycznej formy”
20.00 wykład Wolfa Kahlena pt. „Bezczasowość” oraz projekcja „Wirujący stolik” (sala kinowa SMOK)
21.00 prezentacja filmów artystycznych:
Man Ray: „Dada”
Paolo Gioli: „Obrazy, które dogoniły koło Duchampa” i „Filmarilyn”
Werner Nekes: „Downup”
Yasu Suzuka: „Gassho Mandala. Modlitewne dłonie”
Takashi Ishida: „Film o morzu”
Jan Švankmajer: „Możliwości dialogu”
Gisela Weimann: „Opera na 4 autobusy”
Michael Kurzwelly: „Pomiędzy przed i po”
Maciej Ćwiek: „Video-disc”
Jerzy Olek: „Labirynt złudzeń”
(sala kinowa SMOK)
 
 
23.10.2010 (sobota)
10.00 wernisaż pn. „CZAS ABSOLUTNY– KATEGORIA FIKCYJNA ” Fotoschine Frankfurt i AKFA, kuratorzy: Anna Panek-Kusz i Claudia Tröger, autorzy: Ewa Adamczyk, Jakub Chojka, Tomasz Fedyszyn, Anna Gibała-Łazdowska, Anna Kathrin-Nöthel, Janusz Michalski, Karolina Mochnacz, Anna Panek-Kusz, Jürgen Reimann, Claudia Tröger, Krzysztof Waszak i Marlies Zippan (sala bankietowa Collegium Polonicum)
10.30 wernisaż „RAZ W ŻYCIU” Eliny Moriyi (korytarz prowadzący do holu przed aulą Collegium Polonicum)
11.00 wernisaż „HYBRYDY” Pauliny Hebdy i otwarcie wystawy „DOKĄD PROWADZI TA DROGA?” Aleksandry Horoszkiewicz (hol Collegium Polonicum)
11.30 otwarcie „PASSE- PAR- TOUT” Jana Berdyszaka (Galeria „Miejsce sztuki”)
12.00 wykład Eliny Moriyi pt. „Wizualizacja idei”
12.30 wykład Tadeusza Sawy-Borysławskiego pt. „Granica światła, granica świata”
(mała aula Collegium Polonicum)
15.00 wernisaż Adama Czerneńki „ABSOLUTNIENIE” (I p. Collegium Polonicum)
16.00 otwarcie czeskiej wystawy „WARIACJE”, kurator: Rudolf Němeček, autorzy: Vitězslav Krejči, Petr Moško, Rudolf Němeček, Pavel Rejtar, Vladimir Skalický i Michaela Stejskalová (Ratusz we Frankfurcie)
17.00 wernisaż ideogramów studentów Zakładu Projektowania Komunikacji „DOŚWIADCZENIE OBRAZU”, kurator: Michał Jakubowicz, (Ratusz we Frankfurcie)
17.30 wystawa prac studentów ASP w Poznaniu „WYPOŻYCZALNIA”, kreacja zbiorowa, autorzy: Jarosław Barański, Maciej Bogunia, Aleksandra Kubiak, Maja Kryńska, Magdalena Ośko, Natalia Pakuła i Kinga Zawal (Biblioteka Viadriny)
18.00 międzynarodowa wystawa „ALUZJE PRZESTRZENNE II”, kurator: Jerzy Olek (Uniwersytet Viadrina)
18.30 otwarcie wystawy „SIMULACRUM” Kamila Wnuka (Uniwersytet Viadrina)
19.00 wernisaże: „GENESIS” Anny Panek-Kusz, „Przestrzeń zakłócona” Jerzego Olka i „SAMOUMIEJSCOWIENIE” Malte Lücka (Galeria B)
20.00 wystawa młodej fotografii japońskiej „LABIRYNT WEWNĘTRZNY”, kurator: Naoya Yoshikawa, autorzy: Kaori Horai, Yusaku Nakada, Ena Nakagawa, Ayako Onogi, Kensaku Tanaka, Kazushige Toma i Saori Yamashiro (Kleist Forum – korytarz)
20.30 wystawa „OBRZEŻA MYŚLI” Zbigniewa Muziewicza (Kleist Forum – kawiarnia)
21.00 instalacja interaktywna „POCZĄTEK KONIEC TUTAJ TERAZ” Giseli Weimann (Kleist Forum)
22.00 projekcja „KU NIRWANIE” Stefana Wojneckiego (Marienkirche)
 
 
24.10.2010 (niedziela)
11.00 „Rita” w labiryncie:
- filmy eksperymentalne Piotra bARTosa,
- performance Marcina Czerwińskiego / mar czer – redaktora naczelnego „Rity Baum”,
- spotkanie z poetką Agnieszką Mirahiną.
x
wykład „Hierarchie w sztuce i wokół sztuki” Pawła Łubowskiego – redaktora naczelnego „Artluka”
13.00 wykład „Wiele fałdów mający: multiplex” Kordiana Bakuły (salon literacki SMOK)
13.30 aranżacja przestrzenna „IDŹ ZA MNĄ” Krzysztofa Juretki (sala kameralna SMOK)
14.00 film „Galeria ef” o kolekcji Jerzego Olka (sala kinowa SMOK)


pobierz materiały dodatkowe
| wróć
Created by Jasiewicz & Pieszczek