Galeria Okno
Pracownia plastyczna dla dzieci
(środy godz. 16.00)


W zajęciach uczestniczą dzieci od 6 roku życia bawiąc się i poznając magię barw i kolorów. Celem tych zajęć jest zachęcenie do twórczych prób, rozwijających fantazje, dających możliwość ujawnienia indywidualnych zdolności. Dzieci mają możliwość zapoznania się z różnymi technikami i materiałami plastycznymi:

ćwiczące wyobraźnie przestrzenną - glina, gips
hobbistyczne : malowanie na szkle, tkaninie,
rysunkowe: ołówek, węgiel, pastel sucha, olejna
malarskie: akwarela, tempera, akryl,Są to doskonałe metody na rozwinięcie wśród dzieci zdolności manualnych jak również pobudzenia zamiłowania do sztuki, plastyki od najmłodszych lat.Pracownia plastyczne dla młodzieży i starszych
(poniedziałki godz. 16.00)


W zajęciach biorą udział osoby w różnym wieku od 13 lat. Zajęcia ukierunkowane są na zdobycie określonych umiejętności warsztatowych, technicznych z zakresu:

rysunku,
malarstwa,
grafiki,
rzeźby.


Ćwiczenia manualne, plastyczne przeplatane są elementami wiedzy z zakresu historii sztuki jak również zagadnień dotyczących:

kompozycji,
perspektywy,
światła i cienia
.


Uczestnikami są zarówno gimnazjaliści, młodzież szkół średnich, studenci, jak również osoby starsze - pasjonaci, mieszkańcy Słubic i Frankfurtu, którym uczestnictwo w zajęciach umożliwia weryfikację swoich umiejętności, oraz kontakt z osobami o podobnych zainteresowaniach.

Uczestnicy angażują się w realizowane przez galerie akcje artystyczne, międzynarodowe projekty i plenery.


Created by Jasiewicz & Pieszczek