Serdecznie zapraszamy do Galerii Małej Słubickiego Miejskiego Ośrodka kultury na wernisaż wystawy Krzysztofa Kotlarka, pt:„Abstrakcja, geometria i kolaż”, który odbędzie się 10.09.2020 o godz. 17.00 w Galerii Małej SMOK.

Wstęp wolny

Sztuka jest integralną częścią mojego życia, wzbogaca je i kreuje – opowiada Krzysztof Kotlarek  

Od dzieciństwa świat kolorów, struktur i form przyciągał moją uwagę. Z tego  powodu bardzo wcześnie zacząłem rysować, malować oraz tworzyć modele przestrzenne.

Jestem wielbicielem stylu malarskiego Picassa oraz architektury Fontany Domenico.

Będąc samoukiem, tworzę bardzo różnorodne dzieła za pomocą rozmaitych technik. Eksperymentowanie światłem i cieniem, modelowanie kolorami oraz głębiami, zabawa powierzchniami oraz strukturami pozwala mi na wieloznaczne i nowatorskie ujęcie rzeczywistości.  Abstrakcja, geometria i kolaż to moje ulubione prace.

Tworzę również na zamówienie projekty przestrzeni mieszkalnych oraz użytkowych, dostosowując je do indywidualnych preferencji i potrzeb odbiorców.

Jestem głęboko przekonany, że sztuka jest życiem, a życie nieustannie staje się sztuką. To ona wprowadza nas w świat wewnętrznych doznań i współtworzy nasze człowieczeństwo – służy nam i nas prowadzi.

Krzysztof Kotlarek mieszka i tworzy w Słubicach i Frankfurcie nad Odrą.