Prezentujemy limitowaną edycje kalendarza z Galerii OKNO na 2021 rok. Już do pozyskania w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. Jak? Wystarczy wrzucić do puszki Hospicjum Domowemu Św. Wincentego a Paulo w Słubicach dowolny datek, lub zaplanować przekazanie na ich działalność statutową 1%Zachęcamy do czynienia dobra, a nasz kalendarz dodatkowo w tym roku ma szczególne przesłanie. Dzielimy się z Państwem fotograficzną refleksją dotyczącą kondycji naszej planety. Autorami zdjeć w kalendarzu jest grupa fotograficzna AKFA czyli Autorska Komórka Fotografii Artystycznej działająca przy galerii OKNO.

Tyle w skrócie, a jeśli kogoś z Państwa zainteresował temat, kilka dodatkowych informacji.W tym roku po raz kolejny oddajemy w Państwa ręce Kalendarz z Galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. Cieszymy się, że pomimo trudności związanych z pandemią udało się go zrealizować. Paradoksalnie jednak to właśnie ta sytuacja sprowokowała nas do fotograficznych refleksji dotyczących współczesnego świata i zagrożeń wynikających z działalności człowieka. Klęski żywiołowe, globalne ocieplenie, smog, nadmierny konsumpcjonizm, wyniszczana flora i fauna, to tylko niektóre z nich. Czy grozi nam katastrofa, kryzys surowcowy lub ekologiczny? Czy współczesna medycyna znajdzie odpowiedź na choroby cywilizacyjne, zakaźne, pandemie? W naszych umysłach pojawiło się tysiące pytań, z którymi w formie fotograficznej refleksji postanowiliśmy się z Państwem podzielić. Kalendarz ma tylko 12 kart. Pytań jest znacznie więcej.Naszymi fotografiami ujętymi w formułę kalendarza nawołujemy, sugerujemy, oddajemy nasz głos w dyskusji o kondycji naszej planety i nas samych. Ilustracje do kalendarza to efekt fotograficznego wyzwania, jakie członkom Autorskiej Komórki Fotografii Artystycznej, działającej przy Galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury postawiła Anna Panek-Kusz. Obwarowane zostały one kilkoma wytycznymi: do zdjęć używaliśmy tylko białych materiałów i rekwizytów, obowiązywał nas minimalizm formy, pewnego rodzaju symbolizm, a wszystko ujęliśmy w stylistykę czarno-białą, aby ujednolicić przekaz. Powtarzamy za Owidiuszem „Cokolwiek czynisz, czyń roztropnie i przewiduj skutki!”

Autorami tegorocznych zdjęć są: Agnieszka Dubacka, Witold Cholewa, Tomasz Fedyszyn, Dariusz Fidrych, Małgorzata Goroch, Magda Grochoła, Natalia Janczycka, Sławomir Janicki, Karolina Konczyńska, Emilia Kusz, Anna Łysiak, Beata Łysiak, Kaja Mierzejewska, Dariusz Olechno, Anna Panek-Kusz, Nina Skrzypacz, Katarzyna Skubisz.

AKFA Autorska Komórka Fotografii ArtystycznejPrzy Galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury od dłuższego czasu skupieni są pasjonaci fotografii w różnym wieku, którzy pragną rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności. Poznają rozmaite formy obrazowania fotograficznego, szukają drogi własnego rozwoju, szkolą warsztat, uzewnętrzniają swoje emocje. Uczestniczą w warsztatach, projektach artystycznych, wykładach. Realizują się wśród osób o podobnych pasjach, zawierają przyjaźnie. Swoje realizacje prezentują na wystawach w Polsce i za granicą. Tradycją grupy jest wydawany od 2002 roku kalendarz ilustrowany ich fotografiami.

Galeria OKNO Słubicki Miejski Ośrodek Kultury ul. 1 Maja 1 69-100 Słubice Tegoroczny kalendarz dedykowany jest Hospicjum, zapraszamy do jego wspierania, zasilania. Hospicjum Domowe Św. Wincentego a Paulo w Słubicach. Jeżeli jesteście Państwo w posiadaniu sprawnego sprzętu specjalistycznego i nie wiecie co z nim zrobić, to pomyślcie o nas. Chętnie przyjmiemy taką pomoc. Za okazane serce – dziękujemy. Zapraszamy również wszystkich, którzy chcą wesprzeć misję Hospicjum, angażując się w opiekę nad chorymi.Możecie Państwo również wspomóc działalność Stowarzyszenia, wpłacając darowiznę na konto.Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim Oddział Słubicenr 71 8369 0008 0069 6245 2000 0010Innym sposobem wsparcia naszej działalności jest przekazanie1% podatku podczas rocznego rozliczenia. nr KRS 0000363064Stowarzyszenie Hospicjum Św. Wincentego a Paulo w Słubicach.KontaktStowarzyszenie Hospicjum Św. Wincentego a Paulo w Słubicachul. 1 Maja 31, 69-100 Słubice, tel. informacyjny: 516 630 870,e-mail: hospicjumwincentego@wp.pl