Serdecznie zapraszamy 03.09.2020  o godz. 17.00 do galerii Małej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury  na finisaż wystawy fotograficznej „Z murów do galerii” przygotowanej przez Horsta Drewinga

Horst Drewing, mieszkaniec Frankfurtu od wielu lat pasjonujący się fotografią obserwuje i dokumentuje. Zbiera kadry interesujących go zdarzeń, widoków i zjawisk. Jest konsekwentny w tym co robi, niekiedy swoje kadry gromadzi przez kilka, kilkanaście lat. Zebrane w całość tworzą opowieść, zwracają uwagę, podejmują dyskurs. Takiego zbioru doczekały się malowidła i graffiti na domach, płotach, murach, które przez lata pojawiały się w Słubicach i Frankfurcie. Różne w stylistyce, charakterze, o większych lub mniejszych walorach estetycznych czy technicznych. Horst Drewing nie oceniał, dokumentował, rejestrował zjawisko. Niektóre pozostały już tylko na jego fotografiach, zniknęły z otoczenia zamalowane, przetworzone.  Kilkadziesiąt fotografii , kadrów wyłapanych z żywych „miejskich galerii”, konkretnych miejsc można będzie oglądnąć w Galerii Małej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury od 12 marca. 

Horst Drewing z Frankfurtu nad Odrą zajmuje się fotografowaniem od 14 roku życia jako amator.  W  rozwijaniu tej pasji wspiera go zaprzyjaźniony z nim od 40 lat frankfurcki mistrz, fotograf Winfried Mausolf. Przez lata swojej fotograficznej przygody Horst Drewing może poszczycić się licznymi publikacjami w gazetach, broszurach i książkach. Swoje fotografie prezentował dotychczas w Niemczech, Polsce, Rosji i Austrii. Pasją Horsta Drewinga jest fotografowanie krajobrazów.

Anna Panek-Kusz