AKFA 08

AKFA: Autorska Komórka Fotografii Artystycznej
Pracownia fotograficzna dla dorosłych 

Przy Galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury skupieni są pasjonaci fotografii w różnym wieku, którzy pragną rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności. Poznają rozmaite formy obrazowania fotograficznego, szukają drogi własnego rozwoju, szkolą warsztat, uzewnętrzniają swoje emocje. Uczestniczą w  warsztatach, projektach artystycznych, 

wykładach, realizują się wśród osób o podobnych pasjach, zawierają przyjaźnie. Biorą udział w wystawach w Polsce i za granicą.

Zajęcia dla osób od 16 lat

Mała AKFA: Autorska Komórka Fotografii Artystycznej
Pracownia fotograficzna dla dzieci i młodzieży

Podczas zajęć uczestnicy poznają fotografie tradycyjną (analogową) i cyfrową. Uczą się zasad kompozycji, doboru tematów, jak również pracy w ciemni, poczynając od zabaw – tworzenia luksografii, fotogramów do koncepcyjnych realizacji fotograficznych.

Uczestnictwo w zajęciach daje im możliwość:
– przeżycia przygody z fotografią,
– nauki patrzenia i dostrzegania,

– poznania zasad prawidłowego kadru – czyli jak zaplanować zdjęcie, obraz,- poznania tajników fotografii tradycyjnej (analogowej) – pracy w ciemni fotograficznej i poznawanie właściwości materiałów światłoczułych,
– twórczego spędzenia czasu,
– nabycia umiejętności sfotografowania przyjaciół, znajomych, wydarzeń rodzinnych, ale również tematów abstrakcyjnych

Zajęcia prowadzą:

Anna Panek-Kusz  

anna@galeriaokno.pl  

tel. 95 758 24 39 wew.14;     
kom. 604 588 465

Absolwentka ASP w Poznaniu (obecny Uniwersytet Artystyczny). Na gruncie zawodowym łączy działalność twórczą, z prowadzeniem galerii sztuki, oraz organizacją wydarzeń artystycznych w tym również o charakterze edukacyjnym. Pomysłodawca i koordynator wielu przedsięwzięć, warsztatów i projektów artystycznych zarówno dla dzieci, dorosłych jak i międzynarodowego grona artystów. Kurator galerii OKNO i międzynarodowego Festiwalu lAbiRynT. Swoje prace wystawia w Polce i za granicą. 

Tomasz Fedyszyn

tomasz@galeriaokno.pl

tel. 95 758 24 39 wew.14

Studiował na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu na wydziale Edukacji Artystycznej. W Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury pracuje jako instruktor do spraw fotografii, plastyki i sztuki oraz asystent kuratora galerii OKNO. Czynnie działa jako twórca. Jego ulubionym medium jest malarstwo, ale sięga też po inne środki wyrazu takie jak fotografia i instalacje. Dotychczas swoje prace prezentował na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą.