2011-09-09 - Wystawa pt „To co w duszy jest ukryte” W Galerii małej SMOK

wernisaż 09.09.2011 godz. 18.00 /wstęp wolny/Mała Galeria SMOK

Zapraszamy do Galerii Małej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury na wystawę malarstwa: Iwony Kulczyńskiej i Karoliny Zawiślak  pt „To co w duszy jest ukryte”

To jedna z pierwszych prezentacji młodych artystek - Iwona Kulczyńska pochodzi z Żabic, to w galerii OKNO kilka lat temu  przygotowywała się do egzaminów do liceum plastycznego.  Obecnie studiuje wraz z Karoliną Zawiślak w Częstochowie na  wydziale wychowania artystycznego kontynuując podjętą w liceum edukację .

Wystawa którą polecamy to konfrontacja dwóch osobowości, dwóch sposobów malowania, nakładania farb, używania koloru, różnych ekspresji.

O swoim malarstwie Iwona napisała:

„Malarstwo jest obrazem moich emocji, uczuć jakie czuje w danej chwili, gdy chwytam pędzel, zmaganiem, bitwą miedzy mną a sterylną bielą płótna, czy wygram? Czy dam rade oddać swoją wizje, czy zostanę pokonana przez ogarniające zwątpienie, i malejącą wiarę we własne możliwości. Malarstwo - walka ze swoimi słabościami, demonami które siedzą gdzieś w głowie, jest moją odpowiedzią na otaczający świat, popadam w skrajności od euforii po wypalenie. Pociągnięcia farbą- szerokim pędzlem, szybkim ruchem, z dynamizmem, tak zaczynam tworzyć, nie lubię za bardzo bawić się w szczegóły, te mnie bardziej nudzą.

Inaczej do swojego malarstwa podchodzi Karolina która pisze:

„Malarstwo jest dla mnie harmonią barw na moich obrazach ukazuje wspomnienia pięknych chwil i podróży jakie było mi dane przeżyć.”

To bardzo ciekawy dialog artystyczny, pokazujący jak sposób malowania , nakładania farb, czy też użyte zestawienia barwne wpływają na ostateczny odbiór obrazu, jak bogate może być malarstwo w przekazywaniu emocji i osobistych przeżyć.

Na wystawie zostanie zaprezentowanych 12 prac w technice akryli.

Serdecznie zapraszam
Anna Panek-Kusz 
 

 

 

 

| wróć
Created by Jasiewicz & Pieszczek