Serdecznie zapraszamy do Galerii Małej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury  na wystawę fotografii „Z murów do galerii” przygotowaną przez Horsta Drewinga.

Hort Drewing, mieszkaniec Frankfurtu od wielu lat pasjonujący się fotografią obserwuje i dokumentuje. Zbiera kadry interesujących go zdarzeń, widoków i zjawisk. Jest konsekwentny w tym co robi, niekiedy swoje kadry gromadzi przez kilka, kilkanaście lat. Zebrane w całość tworzą opowieść, zwracają uwagę, podejmują dyskurs. Takiego zbioru doczekały się malowidła i graffiti na domach, płotach, murach, które przez lata pojawiały się w Słubicach i Frankfurcie. Różne w stylistyce, charakterze, o większych lub mniejszych walorach estetycznych czy technicznych. Horst Drewing nie oceniał, dokumentował, rejestrował zjawisko. Niektóre pozostały już tylko na jego fotografiach, zniknęły z otoczenia zamalowane, przetworzone.  Kilkadziesiąt fotografii , kadrów wyłapanych z żywych „miejskich galerii”, konkretnych miejsc można będzie oglądnąć w Galerii Małej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury od 12 marca. 

Horst Drewing z Frankfurtu nad Odrą zajmuje się fotografowaniem od 14 roku życia jako amator.  W  rozwijaniu tej pasji wspiera go zaprzyjaźniony z nim od 40 lat frankfurcki mistrz, fotograf Winfried Mausolf. Przez lata swojej fotograficznej przygody Horst Drewing może poszczycić się licznymi publikacjami w gazetach, broszurach i książkach. Swoje fotografie prezentował dotychczas w Niemczech, Polsce, Rosji i Austrii. Pasją Horsta Drewinga jest fotografowanie krajobrazów.

Anna Panek-Kusz